Іконка Letda

Домен і хостинг

Домен та хостинг − це те, без чого не можливо розмістити сайт в інтернеті. Ось короткі пояснення цих понять.

Що таке хостинг

Створений сайт в найпростішому вигляді − це файли, розміщені на твердому (жорсткому) диску вашого комп’ютера. Та на ваш комп’ютер не може зайти хто-небудь, окрім вас самих. Інакше його було б легко заразити вірусами. Отже, ніхто не може побачити ваш сайт, поки він лише у вашій системі.

Щоб сайт став доступний для переглядів, файли потрібно розмістити так, щоб їх могли переглянути всі охочі.

Спеціально для таких потреб і був запроваджений хостинг. Кажучи просто, це місце в інтернеті, де буде розміщений ваш сайт. Це місце стане доступним для будь-кого, але тільки в плані перегляду та копіювання інформації собі на комп’ютер (та й ці функції можна відключити). Якщо провести аналогію, то це орендована земельна ділянка, на якій ви зводите будинок, тобто сайт.

Хостинг не можна отримати у власність: ви можете лише орендувати місце на сервері та щороку продовжувати угоду про розміщення і підтримку. Хостинг може бути безкоштовним і платним. В останнього переваг більше.

Отже, хостинг − це місце на сервері, яке надає вам певна компанія. Така компанія називається хостинг-провайдером.

Що таке домен

Ось ви успішно знайшли хостинг, який вас влаштовує. Але звідки люди можуть знати, де саме ви розмістили свій сайт? Як його переглянути? Де його знайти? Спеціально для цього були введені домени, або доменні імена.

Домен, або доменне ім’я − це унікальне(!) ім’я вашого сайту. Воно є також і адресою сайту. Якщо ввести доменне ім’я в адресному рядку браузера, ви автоматично потрапите на сайт із таким ім’ям.

Домени діляться на зони та рівні

Кожне доменне ім’я складається з декількох частин, розділених крапками − це домени різних рівнів. Рівні доменів рахуємо справа наліво.

  1. Домени першого рівня ще називається зонами. Вони поділяються на територіальні (ru, ua, de, us) і нетериторіальні (com, net, org).
  2. На будь-якому з доменів першого рівня можна зареєструвати домен другого рівня. Наприклад, наш сайт letda.com – це доменом другого рівня. Інші приклади: google.com, facebook.com.
  3. Домен третього рівня: old.letda.com (попередня версія нашого сайту).

Короткий словник

Підіб’ємо підсумки.

ДОМЕН – унікальне ім’я та, одночасно, інтернет-адреса певного сайту. Без домену неможливо потрапити на вебсайт.

ХОСТИНГ − це місце для сайту в інтернеті, де усі бажаючі зможуть переглянути ваш вебсай. Без хостингу сайт не «народиться», він просто не існуватиме.

ХОСТИНГ-ПРОВАЙДЕР – компанія, яка надає вам місце на сервері (надає послугу хостинг).

Поділитися: