Іконка Letda

Що краще: SEO чи PPC?

Це поширене питання, яке виникає у власників сайтів, які вирішили залучити більший трафік на власний ресурс. Відразу зазначимо, що однозначної та універсальної відповіді на нього не існує. Все залежить від конкретної ситуації, цілей просування і ринку.У цій статті ми більш детально опишемо ці два методи просування і дамо декілька рекомендацій щодо вибору ефективного варіанту.

SEO та PPC (з англ. «Pay per click» — плата за клік) — найбільш потужні підходи до генерації трафіку. Обидва вони є ефективними методами залучення відвідувачів на сайт. SEO передбачає пошукову оптимізацію ресурсу, а контекстна реклама — плату за клік (перехід на потрібну сторінку).

Попри те, що кінцева мета цих дій одна й та ж, ці маркетингові стратегії мають абсолютно різні концепції. Окрім того, вони вимагають виконання різних прийомів і методів.

Чому важливо використовувати SEO?

SEO належить до групи методів, спрямованих на те, щоб просунути сайт на першу сторінку результатів пошукових систем.

Статистика показує, що 80% трафіку, який генерується для всіх сайтів йде саме через пошукові системи. Тому позиція сайту в пошукових системах — найважливіший критерій успіху онлайн-бізнесу.

Найбільшим пошуковим механізмом, безсумнівно, є Google. Він збирає понад 3,5 мільярди пошукових запитів за день; отже, більшість SEO-стратегій спрямовані саме на цю пошукову систему.

Для досягнення яких цілей слід обрати SEO, а не PPC?

Пошукова оптимізація стане більш корисною, ніж контекстна реклама, якщо ви поставили перед собою наступні цілі:

Бажаний результат  довгострокова вигода. SEO — це не одноденний і не одномісячний процес. Щоб сайт вийшов на перші позиції пошукових результатів, необхідно виконати багато етапів внутрішньої і зовнішньої оптимізації.

Отже, щоб побачити результати оптимізації, буде потрібно трохи часу. Однак, перші позиції пошукових результатів за допомогою SEO — це довгострокова мета, досягнувши якої ви зможете насолоджуватися стабільним трафіком. Крім того, якщо продовжувати свою SEO-кампанію, працюючи над підтриманням та покращенням результатів, ви можете залишатися на вершині тривалий час і постійно отримувати переваги.

Коли хочете побудувати авторитетний сайт. Приклад — створення сайтів держструктур чи офіційних сайтів бренду. Офіційний веб-сайт повинен стати авторитетним ресурсом для певної ніші. Саме такий сайт — перше місце пошуку визначеної інформації.

Як тільки офіційний сайт буде запущений, він зможе генерувати багато трафіку всього лише на основі відкликання URL. Кращий спосіб створити авторитетний веб-сайт ― це стабільно генерувати трафік на ваші сторінки, в кінцевому результаті створюючи репутацію, поки він не стане досить популярним, щоб домінувати на своєму ринку. Єдиний спосіб стабільно генерувати необхідний трафік — це мудрий контент, створений на основі продуманого планування SEO.

Коли хочете збільшити вартість вашого сайту. Сайти — це віртуальна нерухомість.  Особливо, якщо йдеться про інформаційні сайти. Якщо ви плануєте продавати свій сайт за вищою ціною, вам потрібно збільшити його вартість. Є багато факторів, які можуть сприяти підвищенню його цінності. Серед них обсяг генерованого трафіку, узгодженість трафіку, що генерується, рейтинг сторінок, рейтинги пошукових систем за певний період часу, популярність посилань тощо. (Це також стане перевагою, якщо ви плануєте отримувати кошти від реклами на вашому ресурсі). Всі ці фактори потрапляють у сферу SEO.

Варто відзначити, що SEO  це не «безкоштовні кліки». Пошукова оптимізація  це величезний пласт роботи зі створення та просування контенту, що вимагає багато часу та зусиль.

Що таке PPC маркетинг?

Перейдемо до іншої сторони медалі. Плата за клік ― це метод реклами на сторінках пошукових результатів. Словом, ви створюєте оголошення, які з’являтимуться на платних позиціях, коли хтось вводитиме запит, який містить ваші ключові слова.

Чому він називається «оплата за клік»? Річ у тому, що ви платите за кожного користувача, який натискає на рекламу, яку просуваєте. Найбільш популярною платформою для контекстної реклами є Google Ads (AdWords).

Для досягнення яких цілей слід обрати контекстну рекламу (PPC)?

Надати перевагу контекстній рекламі варто у випадку, коли:

Потрібні негайні результати. Контекстна реклама принесе результати швидко. Дуже швидко! Потік відвідувачів на ваших сторінках з’явиться за лічені хвилини. Це пов’язано з тим, що в момент схвалення вашої кампанії на основі ціни за клік (за умови, що ваші ставки достатньо високі, щоб заслужити пріоритетне розміщення), ваші оголошення будуть негайно показані до перегляду мільйонам людей.

Трафік буде практично миттєвим. PPC — прекрасний варіант для швидкої реклами серії нової продукції, сезонних акцій, конкретних подій і аналогічних онлайн-кампаній.

Хочете просунути термінову пропозицію. Реклама продуктів, послуг чи подій, обмежених у часі — це завжди гонитва. Тривалий період проведення SEO-кампаній може привести до запізнілих результатів. Для таких пропозицій доцільність маркетингу PPC буде ідеальною. Просування пропозиції, яка закінчиться за 2 дні? Без проблем. Контекстна реклама принесе потрібний вам трафік за лічені хвилини.

Ваш сайт не призначений для SEO. Пошукова оптимізація вимагає змістовних сайтів, які регулярно оновлюються. Це єдиний спосіб: 1) інформувати пошукові системи про те, що ваш сайт релевантний, і 2) нагадувати пошуковим системам, щоб ваш сайт був у топі. Деякі сайти, через різні причини, для цього не призначені. До таких віднесемо сайти, створені на конструкторах, лендінги, сквіз сторінки (односторінкові сайти, призначені для однієї мети — збору інформації про користувача в вигляді електронної пошти, номера телефону тощо).

Кращий спосіб генерації трафіку для таких сайтів — рекламна кампанія з оплатою за кліки.

Хочете домінувати в результатах пошуку за категорією ключових слів. Результати PPC показуються над результатами звичайного пошуку. Це вагома позиція, оскільки в більшості випадків до 50% пошукового трафіку направлені на перші три рекламні посилання. За відсутності контекстної реклами всі ці кліки ви віддаєте конкурентам. Якщо ви серйозно ставитеся до збільшення частки кліків за пошуковими запитами, які підходять для вашого бізнесу, ви обов’язково повинні використовувати PPC!

Це конкретні ситуації, при яких може сформуватися логічна перевага одного чи іншого методу маркетингу.

Проте, не слід розставляти SEO й контекстну рекламу по різні сторони барикад. Якщо ви прийняли рішення ґрунтовно зайнятися просуванням свого бізнес-проекту, рекомендуємо використовувати обидві стратегії онлайн-маркетингу в комплексі. Вони будуть взаємодоповнюватися як частини цілковитої стратегії просування вашого бізнесу.

Найефективніше буде запустити рекламну компанію разом з початком пошукової оптимізації. Таким чином, ваш сайт буде постійно отримувати трафік. Згодом, коли ви вже отримаєте певні результати SEO-просування, зможете значно зменшити бюджет рекламної кампанії, або ж охопити нові категорії.

Зверніть увагу, ми пропонуємо комплексний підбір методів просування для вашого сайту і виконуємо всі роботи для найкращого результату.

Поділитися: